Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Olej w skrzyni biegów - specyfikacja i ilość, wymiana

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Olej w skrzyni biegów - specyfikacja i ilość, wymiana
#1
 fliper76 
[b]paliwo - Pb
[b]ccm - /999/
[b]rocznik - [2008]
Model 451330

Podaje wytyczne do wymiany oleju w skrzyni biegów 451, ponieważ nie mogłem się dowiedzieć jaki olej ile itp.

Więc teraz dla ułatwienia podaje model skrzyni wg serwisu 480
Specyfikacja oleju wg serwisu:
MB 235.72 Getriebeöl A 001 989 51 03
Castrol Manual BOT 32
Castrol Syntrans Multivehicle 75W-90
Ilość oleju ok 2 litrów u mnie weszło 1,85 litra
 Odpowiedz
#2
 dr-big 
Ja zalewałem Castrol Syntrax 75W140.
Było kilka, a aktualnie 54 KM w 451 Passion
Zawsze cdi... No chyba, że 452 i tylko coupe ...
 Odpowiedz
#3
 Jaro812 
Co ile powinno się wymienić ten olej? Jest jakiś filtr?
 Odpowiedz
#4
 ŁYSY13 
Co 60000 km bym zmienił brak filtra .Tylko olej

Pozdrawiam Łysy13
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#5
 Jaro812 
Jakieś komplikacje przy wymianie czy tylko znaleźć korek spustu i wlewu?
 Odpowiedz
#6
 Vapor2005 
Tak tak wymieniajcie co 60 tyś km. Powodzenia. Co 20 tyś km to maximum. Dużo nie wchodzi i wymiana prosta. Dextron II. Ja jak wymieniłem po poprzednim właścicielu to olej był jak w dieslu. I oczywiście płukanka. Ale biegi przynajmniej wchodzą "szybciej"... Jest różnica.
"Nikt nie sprzedaje dobrego Smarta"... Very happy
 Odpowiedz
#7
 speedykielce 
(16.08.2018, 15:43)Vapor2005 napisał(a): Tak tak wymieniajcie co 60 tyś km. Powodzenia. Co 20 tyś km to maximum. Dużo nie wchodzi i wymiana prosta. Dextron II. Ja jak wymieniłem po poprzednim właścicielu to olej był jak w dieslu. I oczywiście płukanka. Ale biegi przynajmniej wchodzą "szybciej"... Jest różnica.
Dokładnie. Ja tez wymieniłem i raz że biegi wchodzą szybciej to nie żałuje tak silnika bo zmienia wcześniej co za tym idzie ekonomiczniej. I ustalo wyczuwalne wcześniej szarpniecie przy zmianie biegów. Olej dextron III do mojego dieselka

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  451 - Jaki olej zastosować dr-big 56 96.917 11.02.2025, 01:51
Ostatni post: kpse90
  [451] Smart II ustawienie zębatek w skrzyni grzesiekl 1 1.612 14.11.2022, 18:40
Ostatni post: chris2
  [451] Problem z dziwnym zachowaniem skrzyni biegów w smart fortwo 451 mhd baziatko@gmail.com 27 17.748 17.10.2022, 01:56
Ostatni post: etamin
  451 awaria skrzyni brak 5 biegu veracrus 12 5.597 19.01.2021, 05:41
Ostatni post: ŁYSY13
  [451] Szarpanie skrzyni po ostrej jeździe trykacz 20 11.861 07.10.2019, 22:44
Ostatni post: Iron.Bull
  Fakty i mity olej silnikowy #3 Vapor2005 6 5.177 13.07.2019, 06:54
Ostatni post: MariuszB
  Wymiana oleju w silniku i skrzyni 451 DAREQ 14 15.475 13.01.2019, 13:07
Ostatni post: damiano.o
  [451] Awaria skrzyni biegów kenzo_fan 33 15.986 08.03.2018, 08:08
Ostatni post: damiano.o
  [450][451] Skrzynia biegów CodeBoy 15 7.906 29.10.2017, 23:42
Ostatni post: IRIAD
  [451] Ilość płynu chołodzącego. Kuba 232 1 2.512 02.02.2017, 21:49
Ostatni post: Gapa.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu