smartklub.pl
Witam z Pszczyny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Pozdrówka (http://smartklub.pl/f-pozdrowka--59)
+--- Wątek: Witam z Pszczyny (/t-witam-z-pszczyny--20925)



Witam z Pszczyny - cheniek - 28.08.2023

Zgodnie z dobrym zwyczajem chciałem się przywitać. Jestem z Pszczyny (woj. śląskie). W garażu pojawił się Smart(kacz) 450 (rocznik 2004) jako pierwsze auto mojego najstarszego syna. Generalnie jak na pełnoletni sprzęt przystało, jest przygoda - ale w sumie czego można oczekiwać kupując samochód za średnią krajową netto Smile. Z drobnymi tematami już się uporaliśmy (korozja pod dywanikami, sprężyny przód, wymiana miski olejowej, wymiana poduszek silnika), kilka innych tematyów jeszcze do zrobienia.
W każdym razie drugi syn też zbiera $$$ na smarta więc zapowiada się dłuższy romans z kluczami Torx a i słownik wulgaryzmów pewnie sobie odświerzę Smile


RE: Witam z Pszczyny - bronmus45 - 28.08.2023

(28.08.2023, 11:55)cheniek napisał(a): Zgodnie z dobrym zwyczajem chciałem się przywitać. Jestem z Pszczyny (woj. śląskie). W garażu pojawił się Smart(kacz) 450 (rocznik 2004) jako pierwsze auto mojego najstarszego syna. Generalnie jak na pełnoletni sprzęt przystało, jest przygoda - ale w sumie czego można oczekiwać kupując samochód za średnią krajową netto Smile. Z drobnymi tematami już się uporaliśmy (korozja pod dywanikami, sprężyny przód, wymiana miski olejowej, wymiana poduszek silnika), kilka innych tematyów jeszcze do zrobienia.
W każdym razie drugi syn też zbiera $$$ na smarta więc zapowiada się dłuższy romans z kluczami Torx a i słownik wulgaryzmów pewnie sobie odświerzę Smile

Witam .. To i tak dobrze, że masz kimś się wyręczyć przy dochodzeniu do pewnej sprawności tegoż wózka sklepowego z motorkiem. Ja z kolei - przy swoich 78 latach - chyba postradałem zmysły (demencja starcza?!!), że skusiłem się na zakup Smarta - który jakoś tak przed zakupem, kusił mnie swoim wyglądem. No i skusił, a teraz przeklinam tą swoją zachciankę. Sam wiele bym potrafił zrobić przy w miarę normalnym samochodzie z dostępem do silnika, a tutaj .. nawet wymiana żarówek w reflektorach, to już pewność poranienia rąk ..  Confused Crying


Witam z Pszczyny - cheniek - 28.08.2023

(28.08.2023, 18:55)bronmus45 napisał(a): Witam .. To i tak dobrze, że masz kimś się wyręczyć przy dochodzeniu do pewnej sprawności tegoż wózka sklepowego z motorkiem. Ja z kolei - przy swoich 78 latach - chyba postradałem zmysły (demencja starcza?!!), że skusiłem się na zakup Smarta - który jakoś tak przed zakupem, kusił mnie swoim wyglądem. No i skusił, a teraz przeklinam tą swoją zachciankę. Sam wiele bym potrafił zrobić przy w miarę normalnym samochodzie z dostępem do silnika, a tutaj .. nawet wymiana żarówek w reflektorach, to już pewność poranienia rąk ..  Confused Crying

Myślę, że ważne jest tutaj podejście i zaplecze warsztatowe. Jestem pewien, że oddając takiego 19 letniego smarciaka do warsztatu można wydać walizkę pieniędzy - niestety roboczogodzina kosztuje a w tym modelu trzeba ich trochę więcej niż w pełnowymiarowym samochodzie.
Ja do tego tematu podchodzę bardziej na zasadzie hobby - chciałem, żeby młodzi za swoje pieniądze kupili sobie pierwszą furę i nauczyli się że o sprzęt trzeba troszkę zadbać. Gdzieś przeczytałem że Smart to „dziecko dziwki i szatana” Smile i chyba coś prawdy w tym jest … w każdym razie ja na razie jestem zafascynowany tym wynalazkiem Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Witam z Pszczyny - Kanapa - 29.08.2023

Umiejetność mechaniki synkowie na pewno na smarcie się nauczą.
Plus jest dodatkowy - gadżety do smarta są tanie i można tuningować do woli


RE: Witam z Pszczyny - bronmus45 - 29.08.2023

(29.08.2023, 08:15)Kanapa napisał(a): Umiejetność mechaniki synkowie na pewno na smarcie się nauczą.
Plus jest dodatkowy - gadżety do smarta są tanie i można tuningować do woli

- cosik mi siem zdawa* .. że wręcz odwrotnie - przeklną wszelaką dłubaninę przy samochodach raz na zawsze - takiej to mogli się nauczyć na samochodach starszej generacji, z jako takim dostępem do silnika, czy chociażby żarówek reflektorów. Doczytałem się, że ten pojazd jest traktowany raczej hobbystycznie, więc zapewne i z forsą nie jest za krucho, więc będą woleli oddać samochód z byle pierdółką do mechanika, niż samemu brudzić / ranić ręce. Obym się mylił ..  Evil or very mad


RE: Witam z Pszczyny - cheniek - 29.08.2023

Czas pokaże jak będzie. Ja jestem dobrej myśli Wink


Witam z Pszczyny - ŁYSY13 - 02.09.2023




Pozdrawiam Łysy13


RE: Witam z Pszczyny - raffa - 05.09.2023

To ja witam z Siemianowic Wink


RE: Witam z Pszczyny - Ruberr012 - 21.09.2023

(05.09.2023, 12:12)raffa napisał(a): To ja witam z Siemianowic Wink
Hello from Pszczyna, It's always great to connect with people from different parts of the world. How's the weather in your corner of Pszczyna today?


Menu