smartklub.pl
jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? (/t-jaki-diesel-lac-w-baku-otchlan-cdi--1136)

Strony: 1 2


jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Gość - 07.06.2007

hmmm kolega rzekl
lej najlepszejszy ...

ktory zatem to jest?

-verva orlenowska
-ultimate diesel bp
-jet diesel
-statoil
-neste
-...

czasem sa jeszcze super i niej super diesel


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Gość - 07.06.2007

Tyczy się benzyny ale do diesla pewnie tez ma zastosowanie:
co piąte tankowanie nalać albo "super" albo "v" albo "verva" itp itd do przepalenia.... Smile słowa mechanika z warsztatu.
A te pozostale tankowania to lej zwykły diesel ze stacji najlepiej sprawdzonej a pod jaka bandera to nie ma znaczenia. Ja kiedys zatankowalem na BP i taki syf, ze lepiej nie mowic.


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Lolek - 07.06.2007

Jak był bio to go lałem, teraz wlewam jet lub neste, najważniejszy parametr to cena. Pozdrawiam.


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - jaqub - 07.06.2007

na shelu sa dobre paliwa z tym ze np te vpower99+ racing ( i pewnie podobnie jest z dieslem ze ten najwyzszy) bo tylko te (przynajmniej 99+racing) sa importowane z niemiec (tam produkowane) bo kazda inna wacha jest polska (to tego drugiego od gory vpower sa dodawane tylko uszlachetniacze a paliwo jest krajowe np z orlenu czy cus)...
ja tam paliwo/benzyne tankuje na "taniej stacji" ( w LBN pod makro) zawsze biore pb98 ktora tam jest w cenie porownywalnej do pb95 na innych stacjach..


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Gość - 07.06.2007

ja leje supradiesel czy jak to tam sie nazywa na statoil (przewaznie), albo v-power diesel shella, ewentualnie zdarza mi sie czesem zahaczyc o orlen, bo blisko, i ogolnie rzecz biorac jestem bardzo zadowolona, a panowie w smartcentrum sie bardzo "jarali" na przegladzie, ze taki zadbany od srodka samochodzik,wiec polecam Smile


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Gość - 14.06.2007

zatem dobre plyny trza zalewac ;]


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - All-capone - 18.06.2007

mój kolega który poracuje w zakłądzie energetycznym do swojego Vito CDI leje ....olej transformatorowy Smile
bo ma za darmoche , twierdzi ze samochód odchodzi tak samo tylko co parę tyś km musi wyciągać wtryski i przeczyścić je szczotką drucianą Smile
ale dop wtedy jak ciągnie sie za nim chmura Smile
heh ludziska to maja fantazyję Smile


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Gość - 20.06.2007

uf. ja leje to co trzeba ;]


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Lolek - 20.06.2007

Ale jakby mieszał pół na pół ze zwykłym z cpn to by nic nie musiał robić. Very happy P.


Re: jaki DIESEL lac w baku otchlan CDI? - Gość - 20.06.2007

Nie mam doświadczeń z dieslem ale jakiś czas temu nalałem supremę/bezsiarkową na staoil od tej pory tankuję tylko to paliwo. Czajnik jest duzo cichszy w trakcie jazdy ale jakiejś znaczącej zmiany jesli chodzi o parametry nie zauważyłem. Wiem jednak że jak zatanakuję zwykłą 95 albo nawet 98 na markowej innej stacji niż wymieniona, serce Czajnika warczy głośno .... wybieram supremę.


Menu